Zázrak jménem Odies Oil

Pravdou je, že jsme ho hledali opravdu dlouho, ale nakonec jsme ho našli. Řeč je o zcela přírodním oleji Odies Oil. Není to jen olej, ale celá řada výrobků, kterou můžeme rozdělit do čtyř kategorií:

Super Penetration Oil

Speciální velmi řídký olej který proniká hluboko do dřeva a tím sjednotí a připraví dobře podklad pro finální povrchovou úpravu. Svým složením se perfektně hodí zejména na příčné řezy (na tzv. koláče), kde pomáhá eliminovat nerovnoměrně rozložení Odies Oil.

Odies Oil (70 % oleje, 30 % vosku)

Povrchová úprava jako žádná jiná, vyznačuje se krásnou vůní, medovou strukturou plnou těch nejkvalitnějších a nejvydatnějších přírodních olejů a vosků. Nanáší se pouze v jedná vrstvě, doporučuje se rada “méně je více” a po nanesení je nutné jej důkladně padem vmasírovat do materiálu. Odměnou je krásná povrchová úprava. Hodí se zejména na výrobky kombinované s epoxidovou pryskyřicí, protože na ní nezanechává stopy.

Odies Butter (50 % oleje, 50 % vosku)

Jedná se o další volitelnou vrstvu nad Odies Oil, která se doporučuje pro vytažení hloubky kresby u exotických dřevin, či dřevin s velmi divokou strukturou nebo nádory – desky a koláče určené pro použití epoxidové pryskyřice.

Odies Wax (30 % oleje, 70 % vosku)

V případě, že chceme mít povrch dokonale chráněný i na povrchu doporučuje se jako zakončovací vrstvu použít Odies Wax. Je tak hustý, že se ostrým předmětem naškrábou drobné šupiny, které je dobré nechat rozehřát v rukách a teprve potom ve slabé vrstvě aplikovat, doporučuje se zpracovat padem.

Další příspěvky

Povrchové úpravy Osmo

Úkolem povrchové úpravy už dávno není přírodní materiál uzavřít, ale naopak jej nechat volně dýchat díky otevřeným pórům. Jedny z mnoha dostupných povrchových úprav na

ČÍST VÍCE